W 2018 r. inwestorzy z GPW po raz pierwszy mogli się zapoznać na szeroką skalę z raportami niefinansowymi – publikowanymi w formie sprawozdania lub oświadczenia dotyczącego informacji niefinansowych. Wcześniej – w znacznie luźniejszej formie – tego typu dokumenty przygotowywały głównie największe spółki, takie jak Orlen czy PGE, i były one nazywane także raportami zintegrowanymi lub społecznymi.
Niedługo poznamy raporty z drugiej edycji, czyli za 2018 rok. Dlatego zapytaliśmy analityków i zarządzających m.in. o to, czy nowe raporty są dla nich przydatne w pracy.