Reklama

Płatności. Większość Polaków płaci bezgotówkowo

Blisko 65 proc. Polaków jako najczęstszą formę płatności wybiera kartę płatniczą, z której najchętniej korzysta w centrach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych (76 proc.), a także na stacjach benzynowych (52 proc.).
Płatności. Większość Polaków płaci bezgotówkowo

Foto: Adobestock

Wśród badanych 31 proc. nie zauważa większych trudności w płaceniu bezgotówkowo. Coraz więcej Polaków uważa również, że rozwój nowoczesnych płatności w Polsce powinien przyspieszyć – to zdanie 36 proc. respondentów, czyli o 10 pkt proc. więcej niż w 2020 r. To główne wnioski z badania „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021" zaprezentowanego przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Warto bezgotówkowo". Popularność płatności bezgotówkowych sukcesywnie rośnie, a pandemia utrwaliła ten trend. Jak wynika z badań, 22 proc. Polaków deklaruje, że ich podstawową formą płatności jest gotówka. Z kolei wśród płatności bezgotówkowych najlepiej przyjęły się karty płatnicze (55 proc.), kody BLIK (35 proc.) oraz płatności internetowe oferowane m.in. przez system PayPal czy Przelewy24 (32 proc.).

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama