Indeks PMI dla przemysłu liczony przez Markit/Caixin spadł do 5-miesięcznego minimum przy 48,0 pkt. (oczekiwano 48,4 pkt.). Ludowy Bank Chin ustalił kurs wymiany USD/CNY na poziomie 6,5385 wobec 6,5452 wczoraj, ale poinformował też, że zrezygnował z operacji otwartego rynku ze względu na nadmierną zmienność i niski popyt (ostatnio PBOC najwcześniej przeprowadzał 7-dniowe transakcje repo).
Japonia: Ostateczny odczyt PMI dla przemysłu spadł w lutym do 50,1 pkt. wobec 50,2 pkt. szacowanych wcześniej (to 8-miesięczne minima). Opublikowano też dynamikę wydatków kapitałowych, która w IV kwartale wyniosła 8,5 proc. r/r wobec prognozy 8,7 proc. r/r, a także styczniową stopę bezrobocia, która spadła do 3-miesięcznego minimum przy 3,2 proc. Rynek spekuluje, że premier Shinzo Abe jeszcze dzisiaj ogłosi program nowych wydatków budżetowych mających na celu wsparcie gospodarki w nowym roku fiskalnym 2016/17, który rozpoczyna się w kwietniu
Australia: RBA nie zmienił stóp procentowych (2,0 proc.). W komunikacie stwierdzono, że niska inflacja mogłaby prowadzić do poluzowania polityki (wcześniej używano słowa „może"). Jednocześnie RBA dodaje, że polityka na razie pozostanie akomodacyjna, a perspektywy wzrostu gospodarczego są dobre, a bank centralny będzie przyglądał się danym z rynku pracy. Słabo wypadły dane nt. salda na rachunku obrotów bieżących w IV kwartale, które wskazało na wyższy od oczekiwano deficyt (-21,1 mld AUD).
USA: Zdaniem Williama Dudley'a z odziału FED w Nowym Jorku słabość gospodarek wschodzących powinna być argumentem za wolniejszym zacieśnianiem polityki przez FED. Dodał, że bilans ryzyk wskazuje na osłabienie amerykańskiej gospodarki, która w tym roku może rosnąć w tempie 2 proc. Dużo uwagi poświęcił spadającym oczekiwaniom inflacyjnym, co jego zdaniem sprawia, że jest mniej przekonany, co do powrotu inflacji w średnim terminie w stronę celu na poziomie 2 proc. Wcześniej w poniedziałek rynek otrzymał zaskakująco słabe dane Chicago PMI (w lutym 47,6 pkt. wobec 55,6 pkt. w styczniu), a także gorsze odczyty nt. dynamiki podpisanych umów na sprzedaż domów (w styczniu -2,5 proc. m/m)
Eurostrefa: Indeks PMI dla przemysłu wyniósł w lutym 51,2 pkt. wobec 51,0 pkt. w pierwszych szacunkach (w styczniu było to 52,3 pkt.). Ta zmiana to pośrednio wynik nieco mniejszego spadku w Niemczech (50,5 pkt. wobec szacowanych 50,2 pkt.), ale już gorzej wypadły Włochy (52,2 pkt.), czy Francja (50,2 pkt.), choć w tym ostatnim przypadku mówimy o odbiciu z 50,0 pkt. O godz. 11:00 opublikowano dane nt. stopy bezrobocia, która w styczniu spadła do 10,3 proc. z 10,4 proc.