Nie widać końca zwyżek akcji Medicalgorithmics

Inwestorzy pokładają dużą wiarę w spółkę, którą umacniają kolejni potencjalni klienci z Ameryki Północnej zainteresowani jej urządzeniami i usługami.

Publikacja: 31.07.2023 21:00

Jarosław Jerzakowski, wiceprezes ds. handlowych w Medicalgorithmics. Fot. goldenline

Jarosław Jerzakowski, wiceprezes ds. handlowych w Medicalgorithmics. Fot. goldenline

Dobra tegoroczna passa notowań Medicalgorithmics zdaje się nie mieć końca. W trakcie poniedziałkowej sesji akcje telemedycznej spółki drożały nawet o ponad 7 proc., czemu towarzyszyły dużo wyższe niż zwykle obroty. W efekcie akcje firmy są wyceniane najwyżej od ponad dwóch lat. Tylko od początku tego roku walory grupy zyskały już prawie 170 proc.

Kanada na celowniku

Tym razem inwestorzy pozytywnie odebrali informację o planach dostarczenia najnowszej generacji urządzeń PocketECG IV na rynek kanadyjski w ramach rozszerzenia współpracy z lokalną firmą m-Health Solutions. W planach jest też połączenie oprogramowania i algorytmiki Medicalgorithmics z urządzeniami m-Health Solutions, co ułatwi kanadyjskiej firmie analizę danych EKG i usprawni diagnostykę kardiologiczną. – Pogłębienie współpracy z m-Health Solutions przewiduje między innymi dostarczenie łącznie 300 nowych sztuk urządzenia PocketECG IV, a także zintegrowanie urządzeń DMS naszego kanadyjskiego partnera z naszym zaawansowanym oprogramowaniem i algorytmiką do diagnostyki kardiologicznej. Warto też zwrócić uwagę na wydłużony do czterech lat okres leasingu urządzeń, co dowodzi, że nasz model spełnia oczekiwania klientów na kanadyjskim rynku – mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics. Równocześnie wskazuje, że Kanada jest dla firmy drugim najważniejszym rynkiem po USA, z potencjałem przychodowym rzędu co najmniej kilku milionów USD rocznie.

Rynek USA z potencjałem

Zarząd Medicalgorithmics równocześnie intensywnie pracuje nad zwiększeniem skali działalności na rynku amerykańskim, gdzie widzi największy potencjał do komercjalizacji własnych rozwiązań. W połowie lipca spółka podpisała list intencyjny z Cardiologix. Podmiot ten jest zainteresowany zakupem rozwiązania wykrywającego arytmię serca, oferowanego przez Medicalgorithmics.

Dotyczy to oprogramowania z algorytmami sztucznej inteligencji oraz minimum 200 urządzeń do analizy danych EKG. – Podpisując list intencyjny z Cardiologix, potwierdzamy gotowość do sprzedaży naszych rozwiązań nowym klientom w USA. Planujemy, że Cardiologix będzie pierwszym podmiotem na najważniejszym dla nas rynku amerykańskim, z którym będziemy kompleksowo współpracować w obszarze diagnostyki arytmii serca, bez wiązania się na wyłączność. Jestem przekonany, że za tym krokiem przyjdą kolejne i uda się nam – zgodnie z założeniami naszej nowej strategii rozwoju – zbudować w USA sieć współpracujących z nami podmiotów na rynku zaawansowanej technologicznie diagnostyki chorób serca – mówił wówczas Jerzakowski.

Z kolei w czerwcu br. Medicalgorithmics poinformował o nawiązaniu współpracy ze spółką dms-service – czołowym amerykańskim dostawcą sprzętu do monitoringu kardiologicznego, która polega na integracji oprogramowania polskiej spółki z urządzeniami dms-service. To pierwszy kontrakt, w którym polska spółka udostępnia klientowi wybrane elementy ekosystemu PocketECG, nie zaś jego całość.

Medycyna i zdrowie
Mercator Medical: córka założyciela przejmuje stery
Medycyna i zdrowie
Airway: audytor ma zastrzeżenia
Medycyna i zdrowie
Airway Medix: audytor ma zastrzeżenia do raportu
Medycyna i zdrowie
Medicalgorithmics chce odbudować przychody w USA
Medycyna i zdrowie
Medicalgorithmics: Spadek znaczenia rynku USA w przychodach
Medycyna i zdrowie
Captor z niższą wyceną i pozytywną rekomendacją