Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste.
Biotechnologiczna spółka, specjalizująca się w tworzeniu technologii do wykrywania z próbek moczu chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju, jest na dobrej drodze do rozpoczęcia badań klinicznych i komercjalizacji jednego ze swoich flagowych projektów. – Od debiutu na NewConnect w październiku 2021 r. zrealizowaliśmy wszystkie cele komunikowane inwestorom podczas oferty. Wszystkie dotychczas realizowane prace przebiegły zgodnie z przyjętym harmonogramem. Przeprowadziliśmy dwa eksperymenty medyczne na grupie blisko 500 uczestników, które potwierdziły bardzo wysokie parametry czułości i swoistość testów na raka trzustki (projekt PANURI) i raka prostaty. Opracowaliśmy prototypy siedmiu testów diagnostycznych dla nowotworów: trzonu macicy, nerki, jelita grubego, płuca, wątroby, trzustki i prostaty. Ponadto wyposażyliśmy nasze laboratorium badawcze o powierzchni blisko 250 mkw. oraz otrzymaliśmy patent w projekcie PANURI – wyjaśnia Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste. – Obecnie naszym priorytetem są przygotowania do badań klinicznych w projekcie PANURI, które planujemy rozpocząć w połowie 2023 r. – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najbliższe tygodnie będą dla biotechnologicznej spółki kluczowe. Czy wniosek o upadłość zostanie wycofany?
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.