Środki z emisji trafią głównie na prowadzony obecnie program badawczo-rozwojowy spółki. Przede wszystkim na rozwój leku SEL120 w obszarze guzów litych oraz w leczeniu naczyniakomięśniakotłuszczaka i zespołu mielodysplastycznego. Ryvu sfinansuje też program fazy przedklinicznej i program fazy odkrycia.
Emisja to jeden z elementów ogłoszonej strategii rozwoju spółki na lata 2020–2022. 13 lipca rozpoczął się również proces budowania księgi popytu wśród inwestorów.
Emisja będzie przeprowadzona w formie oferty publicznej w Polsce. Jest kierowana do inwestorów kwalifikowanych lub inwestorów, którzy obejmą akcje o łącznej wartości co najmniej 100 tys. euro. Spółka przeprowadzi też ofertę prywatną dla inwestorów instytucjonalnych w USA oraz wybranych inwestorów instytucjonalnych spoza USA.
Akcjonariusze spółki będą mieli prawo pierwszeństwa, które pozwoli im utrzymać dotychczasowy udział w akcjonariacie.
– Aby zmaksymalizować nasze zdolności wprowadzenia przełomowych terapii onkologicznych na rynek, chcemy zwiększyć nakłady finansowe na inwestycje. Udowodniliśmy już naszym akcjonariuszom, że doskonale wiemy, jak skutecznie wykorzystywać powierzone nam środki – tłumaczy Paweł Przewięźlikowski, założyciel i prezes zarządu Ryvu.