- W Polsce sprzedaż produktów zanotowała stabilny poziom. Wzmacniamy efektywność prowadzonych działań marketingowo-sprzedażowych we wszystkich kanałach, dostosowując je do obecnych wyzwań rynkowych wywołanych pandemią COVID19, jednocześnie minimalizując jej wpływ na przychody w tym segmencie, w kolejnych okresach. Odblokowanie sprzedaży na rynkach europejskich w wyniku zakończenia sporku z GSK oraz jej rozpoczęcie na nowych, zapowiadanych przez nas rynkach, jak np. Francja, spowodowało bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży eksportowej. Oczekujemy utrzymywania się pozytywnej dynamiki w tym segmencie – tłumaczy Jacek Glinka, wiceprezes zarządu Celon Pharma.
Nowe podejście terapeutyczne zaprojektowane przez naukowców z Celon Pharma łączy rozproszone dotychczas możliwości odpowiedzi na zagrożenie wywołane przez koronawirusa. Zakłada ono jednoczesne skracanie czasu infekcji u pacjentów już nią dotkniętych i znaczące ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa u osób zdrowych.
- Pandemia koronawirusa pokazała wszystkie słabe punkty dostępnych i rozwijanych terapii, ale i systemów ochrony zdrowia na całym świecie. Epidemie wirusowe, różnego rodzaju, to ogromne wyzwania, które według szacunków ekspertów, zostaną z nami na dekady. Dlatego podeszliśmy do problemu kompleksowo. Wykorzystamy nasze doświadczenie naszego zespołu w zakresie RNA, nowoczesne laboratoria przygotowane do pracy z wirusami oraz wiedzę w zakresie rozwoju leków innowacyjnych – zaznacza Maciej Wieczorek, prezes zarządu Celon Pharma.