Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.12.2020 05:00 Publikacja: 30.12.2020 05:00
Foto: Fotorzepa, Robert Wójcik
– W pierwszej połowie grudnia przesłałam do zarządu spółki prośbę o odniesienie się do zapowiedzi z artykułów i wywiadów m.in. na temat produkowanych testów, zawartych umów, otrzymanych zamówień czy przeprowadzanych badań. Zapytałam o harmonogram prac, łączną liczbę przeprowadzonych testów, otrzymane zamówienia czy ujawnienie umów z kontrahentami z zastrzeżeniem fragmentów stanowiących prawnie chronioną tajemnicę przedsiębiorstwa spółki lub jej partnerów – mówi „Parkietowi" Joanna Stroczkowska, akcjonariuszka Inno-Gene. – Razem z grupą mniejszościowych akcjonariuszy chcę poznać te okoliczności, bo w mojej ocenie Inno-Gene publikuje informacje niemające pokrycia w rzeczywistości, a główną motywacją jest sztuczne zawyżanie kursu akcji. Oczekiwałam na odpowiedź spółki około dwóch tygodni, jednak kiedy ta nie zdecydowała się odnieść do naszego pisma, złożyłam zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Powiadomiłam również Komisję Nadzoru Finansowego o możliwym naruszeniu rozporządzenia MAR w zakresie manipulacji na rynku – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas