Newsy ze świata kryptowalut i technologii blockchain: Nowy człowiek Trumpa przychylny kryptowalutom

Publikacja: 21.12.2018 05:00

Newsy ze świata kryptowalut i technologii blockchain: Nowy człowiek Trumpa przychylny kryptowalutom

Foto: AFP

Niewiele aktywnych adresów | Najnowszy raport serwisu chainanalysis.com pokazuje, że w sieci bitcoina powstało w sumie 460 mln adresów, z których można wysyłać i na które można przyjmować kryptowalutę. Tylko 37 proc. z tych adresów (172 mln) jest regularnie wykorzystywanych do przeprowadzania transakcji, przy czym tylko na 27 mln znajdują się obecnie kryptowaluty. Wśród tych aktywnych adresów 86 proc. należy do serwisów związanych z giełdami kryptowalutowymi i darknetem.

Nowy człowiek Trumpa przychylny kryptowalutom | Prezydent Stanów Zjednoczonych wybrał na nowego szefa sztabu Białego Domu Micka Mulvaneya. Jest on uważany za entuzjastę bitcoina. Serwis ccn.com przypomina, że w 2016 r. Mulvaney powiedział, że Rezerwa Federalna „skutecznie zdewaluowała dolara" i podkreślił, że korzystanie z takiej kontroli nie jest możliwe przy użyciu kryptowaluty takiej jak bitcoin, „której nie można manipulować żadnym rządem".

Rośnie popyt na programistów blockchain | Opublikowany kilka dni temu raport portalu LinkedIn, dotyczący trendów na rynku pracy, wskazuje, że w tym roku najbardziej wzrosło zapotrzebowanie na programistów blockchainowych. Mowa o 33-krotnym wzroście popytu na takich pracowników względem roku 2017.

Bitcoin popularny w wyszukiwarce | Dane Google'a pokazują, że fraza „co to jest bitcoin?" była w tym roku najpopularniejszym pytaniem zadawanym w wyszukiwarce w Stanach Zjednoczonych.

Politycy zachęcają do używania łańcucha bloków | Parlament Europejski, w oświadczeniu z 13 grudnia, dotyczącym wykorzystania technologii blockchain, zachęca do wdrażania tego typu rozwiązań w handlu i administracji. Politycy widzą w rozproszonych rejestrach możliwość redukcji kosztów i poprawy efektywności wielu procesów.

Rumuńska giełda zawiesiła działalność | Chodzi o platformę CoinFlux, której szef Vlad Nistor został ostatnio aresztowany pod zarzutem m.in. prania pieniędzy. W związku z całą aferą giełda utraciła dostęp do wielu funkcji, przez co musiała wstrzymać obrót cyfrowymi aktywami. Władze platformy podały jednak informację, że rozmawiają z bankami, by środki wpłacone na giełdę zostały zwrócone klientom.

Spadek cen koparek kryptowalutowych | Popularny procesor graficzny AMD Radeon RX580, który był szeroko stosowany przez górników, jest obecnie sprzedawany za 179,99 USD. To o 67 proc. mniej niż w lutym. Wówczas płacono zań 550 USD.

Pierwsze ETO zakończone | Niemiecka platforma NeuFund zakończyła pierwszą emisję tokenów udziałowych. Zebrała 3,4 mln USD. Kolejne emisje w 2019 r.

Francuski parlament odrzucił zmiany w podatkach od kryptowalut | Jak wyjaśnił lokalny portal informacyjny Bitcoin.fr, parlament odrzucił w sumie cztery wnioski. Jednym z nich było wprowadzenie rozróżnienia między zwykłymi transakcjami kryptowalutowymi a okazjonalnymi. Chodziło o to, by te drugie zostały objęte mniejszymi obciążeniami podatkowymi. pZ

Źródło: cointelegraph.com, ccn.com, Bitcoin.pl., Chainanalysis.com

Kryptowaluty
Poziom 100 tys. dolarów za bitcoina nie wydaje się już być szalony
Kryptowaluty
Kiedy na rynek trafi ostatni bitcoin?
Kryptowaluty
Bitcoin przymierza się do ataku na szczyty
Kryptowaluty
Halving zakończony. Kopacze będą cierpieć, a bitcoin prawie nie drgnął
Kryptowaluty
Halving bitcoina - już w nocy z piątku na sobotę
Kryptowaluty
Bankomaty bitcoinowe żerują na klientach?