Niewiele aktywnych adresów | Najnowszy raport serwisu chainanalysis.com pokazuje, że w sieci bitcoina powstało w sumie 460 mln adresów, z których można wysyłać i na które można przyjmować kryptowalutę. Tylko 37 proc. z tych adresów (172 mln) jest regularnie wykorzystywanych do przeprowadzania transakcji, przy czym tylko na 27 mln znajdują się obecnie kryptowaluty. Wśród tych aktywnych adresów 86 proc. należy do serwisów związanych z giełdami kryptowalutowymi i darknetem.
Nowy człowiek Trumpa przychylny kryptowalutom | Prezydent Stanów Zjednoczonych wybrał na nowego szefa sztabu Białego Domu Micka Mulvaneya. Jest on uważany za entuzjastę bitcoina. Serwis ccn.com przypomina, że w 2016 r. Mulvaney powiedział, że Rezerwa Federalna „skutecznie zdewaluowała dolara" i podkreślił, że korzystanie z takiej kontroli nie jest możliwe przy użyciu kryptowaluty takiej jak bitcoin, „której nie można manipulować żadnym rządem".
Rośnie popyt na programistów blockchain | Opublikowany kilka dni temu raport portalu LinkedIn, dotyczący trendów na rynku pracy, wskazuje, że w tym roku najbardziej wzrosło zapotrzebowanie na programistów blockchainowych. Mowa o 33-krotnym wzroście popytu na takich pracowników względem roku 2017.
Bitcoin popularny w wyszukiwarce | Dane Google'a pokazują, że fraza „co to jest bitcoin?" była w tym roku najpopularniejszym pytaniem zadawanym w wyszukiwarce w Stanach Zjednoczonych.
Politycy zachęcają do używania łańcucha bloków | Parlament Europejski, w oświadczeniu z 13 grudnia, dotyczącym wykorzystania technologii blockchain, zachęca do wdrażania tego typu rozwiązań w handlu i administracji. Politycy widzą w rozproszonych rejestrach możliwość redukcji kosztów i poprawy efektywności wielu procesów.