Analitycy spodziewają się słabszych danych z USA, w tym spadku PKB z 3,5% do 2,3% w IV kwartale. Jeśli dane w rzeczywistości okażą się słabsze, to będzie to wsparcie dla obecnej sytuacji technicznej, gdzie obecnie zyskują posiadacze krótkich pozycji w dolarze. Również wzrastające ceny surowców powodują, że dolar osłabia się w stosunku do tzw. commodity currencies (AUD, NZD, CAD).
Istotna dla japońskiej waluty będzie końcówka tygodnia, gdzie zapoznamy się z produkcja przemysłową, bezrobociem oraz inflacją CPI w Japonii. Oczekuje się wyższej inflacji, co może zwiększyć oczekiwania odnośnie kolejnej podwyżki stóp.
PLN
W dalszym ciągu EURPLN pozstaje w wyznaczonym zakresie .Górny poziom tego zakresu wyznaczony jest obecnie przez okolice 3,8880, natomiast dolna linia zakresu przebiega w rejonach 3,8600. Obecnie poziomem do sprzedaży jest górna partia tego zakresu. Silny opór techniczny wynikajacy z 20-okresowej średniej na wykresie dziennym znajduje się w okolicach 3,89436. Jesli chodzi o kupno, to atrakcyjne poziomy do zakupu widzielibyśmy na poziomie 3,8620/30 blisko dolnej granicy wspomnianego zakresu. Dziś nie są publikowane dane z Polski, więc zakres ruchu na EURPLN powinien wynikać z zakresów technicznych.
EUR/USD