Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Tomasz Smirnow, Technical Presales, APN Promise
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w firmie na wiele sposobów, w zależności od celów i potrzeb biznesowych. Jednym z możliwych zastosowań jest automatyzacja i optymalizacja procesów, które są czasochłonne, powtarzalne lub wymagają dużej precyzji, takie jak obsługa klienta, księgowość, zarządzanie dokumentami, analiza danych, projektowanie graficzne czy testowanie jakości. Dzięki AI można zwiększyć efektywność, jakość, szybkość i oszczędność kosztów w tych obszarach, a także zwolnić pracowników od rutynowych i nudnych zadań, pozwalając im skupić się na bardziej kreatywnych i strategicznych aspektach pracy. Innym zastosowaniem jest wzmacnianie i rozwijanie kompetencji ludzkich poprzez dostarczanie wsparcia, doradztwa, rekomendacji, informacji lub szkoleń, które mogą pomóc pracownikom podejmować lepsze decyzje, rozwiązywać problemy, uczyć się nowych umiejętności, tworzyć innowacyjne rozwiązania czy podnosić motywację i zaangażowanie. Dzięki AI można zwiększyć potencjał, kreatywność, elastyczność i satysfakcję z pracy w zespołach, a także poprawić komunikację i współpracę między nimi. Kolejnym zastosowaniem jest tworzenie i dostarczanie nowych wartości dla klientów lub partnerów biznesowych poprzez oferowanie usług lub produktów opartych na AI, które mogą spełniać ich potrzeby, oczekiwania i preferencje, a także wyróżniać się na rynku i budować przewagę konkurencyjną. Dzięki AI można zwiększyć lojalność, zadowolenie i zaufanie klientów oraz partnerów, a także dostosowywać się do zmieniających się warunków i trendów. W przypadku Copilot dla Microsoft 365, narzędzia opierającego się na technologii AI, do najpopularniejszych scenariuszy jego wykorzystania należą: tworzenie treści, podsumowania dokumentów, podsumowania spotkań na Teamsach, tworzenie prezentacji na bazie dokumentu, tworzenie grafik, podsumowywanie długich wątków mailowych i pisanie e-maili.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O obliczu I półrocza na rynkach w dużym stopniu zdecydował dolar - jego konsekwentne osłabienie, przypominające początek poprzedniej kadencji Trumpa, popchnęło w górę rynki wschodzące, na czym skorzystały też polskie akcje. Nasz Portfel edukacyjny notował półrocze najlepsze od... 2009 r.
Po rewelacyjnym pod względem stóp zwrotu I półroczu warszawskiej giełdy eksperci pozostają umiarkowanymi optymistami, jeśli chodzi o jej zachowanie w II połowie roku.
– Dziś być może jesteśmy świadkami odejścia od reguły „safe haven”, że jeżeli coś się dzieje, to pieniądz płynie do Stanów Zjednoczonych – mówi dr Kamil Gemra.
Sezonowość sprzyja obecnie inwestorom na warszawskiej giełdzie. Historycznie, lipiec jest bowiem jednym z najlepszych miesięcy na GPW – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
– Rynek z reguły z dwu-, trzykwartalnym wyprzedzeniem zaczyna dyskontować przyszłe zdarzenia w gospodarce, dawałoby nam to okolice lata czy też jesieni, wtedy ceny złota ponownie mogą zacząć się ożywiać – mówi Tomasz Gessner, główny analityk firmy Tavex.