Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 18:13 Publikacja: 14.06.2024 20:27
Tomasz Smirnow, Technical Presales, APN Promise
Foto: materiały prasowe
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w firmie na wiele sposobów, w zależności od celów i potrzeb biznesowych. Jednym z możliwych zastosowań jest automatyzacja i optymalizacja procesów, które są czasochłonne, powtarzalne lub wymagają dużej precyzji, takie jak obsługa klienta, księgowość, zarządzanie dokumentami, analiza danych, projektowanie graficzne czy testowanie jakości. Dzięki AI można zwiększyć efektywność, jakość, szybkość i oszczędność kosztów w tych obszarach, a także zwolnić pracowników od rutynowych i nudnych zadań, pozwalając im skupić się na bardziej kreatywnych i strategicznych aspektach pracy. Innym zastosowaniem jest wzmacnianie i rozwijanie kompetencji ludzkich poprzez dostarczanie wsparcia, doradztwa, rekomendacji, informacji lub szkoleń, które mogą pomóc pracownikom podejmować lepsze decyzje, rozwiązywać problemy, uczyć się nowych umiejętności, tworzyć innowacyjne rozwiązania czy podnosić motywację i zaangażowanie. Dzięki AI można zwiększyć potencjał, kreatywność, elastyczność i satysfakcję z pracy w zespołach, a także poprawić komunikację i współpracę między nimi. Kolejnym zastosowaniem jest tworzenie i dostarczanie nowych wartości dla klientów lub partnerów biznesowych poprzez oferowanie usług lub produktów opartych na AI, które mogą spełniać ich potrzeby, oczekiwania i preferencje, a także wyróżniać się na rynku i budować przewagę konkurencyjną. Dzięki AI można zwiększyć lojalność, zadowolenie i zaufanie klientów oraz partnerów, a także dostosowywać się do zmieniających się warunków i trendów. W przypadku Copilot dla Microsoft 365, narzędzia opierającego się na technologii AI, do najpopularniejszych scenariuszy jego wykorzystania należą: tworzenie treści, podsumowania dokumentów, podsumowania spotkań na Teamsach, tworzenie prezentacji na bazie dokumentu, tworzenie grafik, podsumowywanie długich wątków mailowych i pisanie e-maili.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas