Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W czwartek papiery właściciela sieci drogerii Dayli i Meng Drogerie taniały nawet o 28 proc., a za jeden walor płacono tylko 0,54 zł. Tak tanie akcje Kerdosu nie były jeszcze nigdy. Z kolejki wysiadł maszynista – stąd zresztą tak spektakularna przecena akcji. Ale zacznijmy od początku...
1 września Kliniewski rozpoczął skup akcji Kerdosu, napędzając notowania. Zakupy zakończył 8 września i wówczas jego zaangażowanie w kapitał zakładowy spółki wynosiło 17,4 proc. Kliniewski nie wykluczał dalszych zakupów. W końcu stało się coś zupełnie nieoczekiwanego i niezrozumiałego. Prezes Kerdosu 16 września rozpoczął wyprzedaż papierów firmy. Obecnie według informacji „Parkietu" nie ma już żadnej akcji Kerdosu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dla sektora handlowego ostatnie dane nie były dobre, ale rynek mocno się nimi nie przejął. Inwestorzy liczą na korzystne efekty kolejnych obniżek stóp procentowych, które przełożą się pozytywnie na szeroki rynek, ale też nie skreślają banków.
Sieć dyskontów odzieżowych złożyła wniosek o upadłość swojego niemieckiego oddziału. 64 sklepy w tym kraju będą nadal otwarte, zarząd planuje ich gruntowną restrukturyzację.
Auto Partner i Inter Cars nie zachwycają inwestorów w tym roku. Powrót do dwucyfrowego wzrostu przychodów będzie wymagał więcej czasu niż wcześniej zakładano
Od blisko roku kurs akcji handlowej grupy porusza się w kanale wzrostowym. Obecnie notowania zbliżają się do dolnego ograniczenia wspomnianej formacji.
Nie potrzebujemy już wyszukiwarki Google, platform jak Allegro, a nawet komputera czy smartfona. Aby kupować w sieci wystarczy asystent AI lub media społecznościowe.
Dom maklerski BDM zaczął wydawać rekomendacje dla krakowskiej spółki e-commerce. Cena docelowa dla walorów jest dużo wyższa niż giełdowy kurs.