Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Grzegorz Pilch, prezes Vistuli. Odzieżowo-jubilerska grupa zwiększa efektywność sprzedaży, otwiera nowe sklepy, ma stosunkowo niedużą ekspozycję na dolara i euro, ale ryzykiem jest dalsze osłabienie złotego oraz podatek obrotowy.
W latach 2012–2014 notowania spółek z branży obuwniczo-odzieżowej zyskiwały po co najmniej kilkadziesiąt procent rocznie. 2015 r. był już pod tym względem słabszy i choć lider branży (LPP) zanotował sporą przecenę, to małe i średnie firmy dały zarobić po kilkanaście procent (Monnari), a nawet kilkadziesiąt (Bytom i Vistula). Jednak bieżący rok nie przyniesie już tak spektakularnych wzrostów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Nie potrzebujemy już wyszukiwarki Google, platform jak Allegro, a nawet komputera czy smartfona. Aby kupować w sieci wystarczy asystent AI lub media społecznościowe.
Dom maklerski BDM zaczął wydawać rekomendacje dla krakowskiej spółki e-commerce. Cena docelowa dla walorów jest dużo wyższa niż giełdowy kurs.
Kilkuprocentową dynamiką wzrostu przychodów mogła pochwalić się branża w drugim kwartale 2025 r. – sądzą eksperci. Marże zależą od kalendarza wyprzedaży.
Do 22,5 zł rosły notowania Pepco Group na otwarciu czwartkowej sesji w reakcji na wyniki i plany handlowego przedsiębiorstwa, m.in. o skupie akcji własnych.
O 40 proc. zmniejszyła Komisja Nadzoru Finansowego wymiar kary dla gdańskiej firmy odzieżowej za naruszenia zasad polityki informacyjnej.
Komisja Nadzoru Finansowego planowała ukarać LPP za sposób komunikacji sprzedaży biznesu w Rosji kwotą wyższą niż zaproponowana po postępowaniu układowym - ustaliliśmy. Oto jak warunki ugody komentuje spółka i co się jeszcze może wydarzyć.