Jednym z pierwszych polskich banków, które podjęły próbę wdrożenia idei bancassurance był, wtedy jeszcze państwowy, Pekao. Początkowo bank współpracował z amerykańską grupą finansową AIG (do Pekao SA należał pakiet akcji PAPTUŻiR Amplico Life, którego głównym udziałowcem było AIG). Jednak fiasko sprzedaży ubezpieczeń na życie przez okienka bankowe ostudziło zapał partnerów do pogłębiania sojuszu. Amerykanie odkupili akcje swojej spółki zależnej. Współpraca ograniczyła się do oferowania niektórych ubezpieczeń majątkowych i osobowych (np. NNW) TU AIG Poland wybranym posiadaczom kont osobistych w Pekao.
Porozumienie z AIG wygasło w momencie prywatyzacji banku, w której wziął udział włoski UniCredito oraz niemiecki Allianz AG (posiada 2,12% akcji banku). Obecnie spółki liniowe niemieckiego giganta asekuracyjnego, TU Allianz Polska oraz TU Allianz Życie Polska, są partnerami w bankowości ubezpieczeniowej. W ramach tej współpracy majątkowy Allianz zapewnia ochronę ubezpieczeniową do pakietu Eurokonto. Poza tym, klienci banku mogą liczyć na pokrycie szkód spowodowanych zagubieniem lub kradzieżą kart kredytowych. Do niektórych typów kart oferowane są również ubezpieczenia NNW. Natomiast lepiej sytuowani klienci Pekao otrzymali możliwość zakupu produktu bankowo-ubezpieczeniowego pod nazwą EuroOpieka, łączącego cechy ubezpieczenia i lokaty kapitału. Także niektórym grupom klientów Pekao zaoferowano zniżki przy zawieraniu wybranych ubezpieczeń w TU Allianz Polska.Również zmiany właścicielskie w Kredyt Banku i - przede wszystkim - w Warcie skłoniły podmioty do podjęcia współpracy w ramach bancassurance. Obie instytucje mają tego samego strategicznego inwestora - belgijską grupę bankowo-ubezpieczeniową KBC (ma 54,6% akcji Kredyt Banku i 40,03% akcji Warty).
Współpraca Warty i Kredyt Banku, która jest ponoć dla Belgów jednym z priorytetów, rozpoczęła się tak na dobre dopiero od stycznia br. Zgodnie z założeniami, w 2004 r. 10% klientów Warty ma być klientami Kredyt Banku i odwrotnie. Aby to osiągnąć, agentów ubezpieczeniowych Warty i Warty Vita "wyposażono" praktycznie w większość produktów Kredyt Banku (m.in. lokaty, kredyty samochodowe czy pożyczki hipoteczne), pracowników banku zaś przeszkolono w sprzedaży i obsłudze produktów Warty i Warty Vita (np. ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe, domków letniskowych). Dodatkowo klientom obu instytucji zaproponowano uczestnictwo w programach lojalnościowych, w ramach których mają oni prawo do zniżek w przypadku zawierania wybranych rodzajów ubezpieczeń lub mogą skorzystać z lepszych warunków w Kredyt Banku.
Do współpracy w ramach bancassurance przystąpiły również BIG Bank Gdański i PZU. Do banku należy 10% akcji największego krajowego ubezpieczyciela, a kolejne 20% znajduje się w rękach holenderskiego konsorcjum Eureko, w które zaangażowany jest kapitałowo portugalski bank BCP, strategiczny inwestor BIG-BG. Krzyżowa sprzedaż produktów bankowych i ubezpieczeniowych przez PZU i BIG-BG była przewidziana już w umowie prywatyzacyjnej z 1999 r.
Obecnie placówki BIG-BG i należącej do niego sieci Millennium oferują swoim klientom kilka rodzajów ubezpieczeń przygotowanych przez PZU i PZU Życie (m.in. ubezpieczenie NNW w czasie podróży, pakiet związany z ubezpieczeniem kredytowanych przez BIG-BG nieruchomości czy ubezpieczenie emerytalne).
Na początek tego roku zapowiadano również rozpoczęcie współpracy pomiędzy BRE Bankiem i włoską grupą ubezpieczeniową Generali, posiadającą w Polsce spółkę majątkową i życiową. Zbliżenie Generali i BRE Banku wynikało z tego, że Włosi zostali w ub.r. jednym z większych akcjonariuszy niemieckiego Commerzbanku, który z kolei jest strategicznym akcjonariuszem BRE Banku. Umowa miała dotyczyć krzyżowej dystrybucji produktów obu partnerów, przy czym ubezpieczenia Generali byłyby dostępne w detalicznej sieci placówek BRE Banku - Multibanku, agenci spółek ubezpieczeniowych zaś mieli sprzedawać usługi banku. W dalszej przyszłości przewidywano przygotowanie wspólnych produktów bankowo-ubezpieczeniowych.