W 2005 r. przychody sieci Metro ze sprzedaży wzrosły o 3,9%, do 16,7 mld euro, z 16,1 mld euro w poprzednim roku. W pierwszych 9 miesiącach ub.r. sprzedaż była większa o 4,2%.
Prezes spółki Hans-Joachim Koerber zamierza zwiększyć inwestycje i obniżyć ceny w niemieckich sklepach Real, aby odzyskać klientów, którzy przeszli do tańszych konkurentów, takich jak Aldi czy Lidl. Przychody Metro w Niemczech spadły o 3,9%. Poprawy wyników spółka nie odnotowała nawet w okresie świątecznych zakupów, mimo że sprzedaż detaliczna w grudniu wzrosła w Niemczech po raz pierwszy od czterech miesięcy.
W ostatnich dniach pojawiły się oznaki ożywienia gospodarczego, ale handlowcy przyjęli je z umiarkowanym optymizmem. Ich stowarzyszenie HDE spodziewa się wzrostu przychodów o 2 mld euro w czasie piłkarskich mistrzostw świata. Ostrzega też jednak, że przyszły rok może być gorszy po podwyższeniu stawki VAT.
Bloomberg