Ostateczna cena akcji w ofercie zostanie opublikowana do 23 listopada, po przeprowadzeniu book-buildingu, który jest planowany na 15-22 listopada.
Zapisy na 2.916 tys. akcji nowej emisji serii D spółki Fota, odbędą się w dniach 15-22 listopada w transzy inwestorów indywidualnych oraz 23-24 listopada - dla inwestorów instytucjonalnych. Spółka szacuje, że wartość emisji może przekroczyć 100 mln zł.
W transzy detalicznej zostanie zaoferowanych 586.000 akcji, a w transzy instytucjonalnej - 2.330.000 akcji.
Oferującym akcje jest ING Securities.
Nowi akcjonariusze obejmą do 31% kapitału zakładowego spółki, uprawniających do ponad 26% głosów na walnym zgromadzeniu. Pozostała część (6,5 mln akcji serii A oraz B1 i B2) pozostanie pod kontrolą obecnych akcjonariuszy Lucyny i Bogdana Fota, którzy zobowiązali się do niesprzedawania swoich udziałów przez 24 miesiące od dnia rozpoczęcia notowań.