Zarząd proponował, aby NWZ postanowiło "udzielić zgody na zawiązanie przez Ruch SA jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mającej zostać komplementariuszem spółki komandytowej, która zostanie utworzona w celu realizacji planów restrukturyzacji portfela nieruchomości Ruch SA oraz na objęcie przez Ruch SA 100% udziałów w tej spółce".
"Nie powzięcie przez akcjonariuszy uchwały w sprawie zgody na utworzenie spółki z o.o., przewidzianej do realizacji projektów deweloperskich, skutkować może nie zrealizowaniem zaplanowanego na ten rok w budżecie spółki projektu deweloperskiego na ul. Duracza 6 w Warszawie" - podano w komunikacie Ruchu.
Zarząd zadeklarował też, że zamierza "ponowić wniosek w sprawie uzyskania zgód walnego zgromadzenia w przedmiotowych sprawach przedstawiając akcjonariuszom dodatkowe argumenty i wyjaśnienia".
NWZ podjęło natomiast decyzje m.in. o wprowadzeniu do statutu spółki zapisu o prowadzeniu działalności w zakresie "działalność turystyczna pozostała 63.30.D" oraz o możliwości umarzania akcji przez spółkę. Zmiany te wejdą w życie po zarejestrowaniu przez sąd rejestrowy. Akcjonariusze zgodzili się także na zawarcie umowy ze spółką Accenture dotyczącej wdrożenia systemu handlu detalicznego i zakupowego.
Zarząd Ruchu chciał, żeby firma powoływała kolejne spółki zależne, które będą zajmowały się realizacją poszczególnych projektów dotyczących pojedynczych nieruchomości lub grup nieruchomości o podobnym przeznaczeniu. Pierwszym projektem miał być projekt dotyczący inwestycji mieszkaniowo-usługowej na nieruchomości położonej w Warszawie - w tym celu Ruch chciała założyć spółkę komandytową razem w wybranym deweloperem.