"W I półroczu w spółce działo się tyle, że jestem pewny tej prognozy" - powiedział Rogowski podczas konferencji prasowej.
Wyjaśnił, że chodzi m.in. o ostatnie przejęcia (w II kw. spółka kupiła 15 sieci telewizji kablowych, z 23,5 tys. abonentów, należących do firmy Marton), jak i poprawę takich wskaźników jak ARPU (średni przychód na klienta). W I półroczu wskaźnik ARPU Multimedia Polska wyniósł 55,47 zł, co oznacza poprawę o 5,5% r/r.
"W kolejnych kwartałach spodziewamy się szybkiego wzrostu klientów korzystających z usług pakietowych" - powiedział Rogowski.
Poinformował, że średnia liczba usług na abonenta wyniosła na koniec II kwartału 1,45 w stosunku do 1,33 przed rokiem. W tym zestawieniu brane są pod uwagę trzy główne usługi: telewizja kablowa, telefonia stacjonarna i internet szerokopasmowy. Rogowski powiedział, że w przyszłości firma będzie w nim brała pod uwagę również telewizję cyfrową (DTV). Na początku sierpnia spółka informowała, że zdobyła 5 tys. abonentów DTV w ciągu 10 tygodni od jej wprowadzenia.
"Obecnie pracujemy nad usługą video on demand i przygotowujemy bibliotekę filmów" - powiedział Rogowski. 1 września Multimedia mają uruchomić bibliotekę z 300 pozycjami, ich liczba ma szybko rosnąć. Cena jednej pozycji ma się wahać w przedziale 7-15 zł. Rogowski oczekuje, że wprowadzenie usługi VoD zwiększy znacząco liczbę abonentów telewizji cyfrowej, ale nie podał dokładniejszych prognoz.