Ministerstwo skarbu chce, aby Polska Grupa Energetyczna zadebiutowała na giełdzie pod koniec przyszłego roku, tak jak wcześniej zakładano.

Obecne PGE skupia się na tym, aby wypełnić obowiązki, jakie prawo nakłada na spółki publiczne. Trzeba skonsolidować sprawozdania finansowe ponad 30 spółek, które muszą przyjąć wspólną politykę rachunkową. Raporty skonsolidowane powinny spełniać międzynarodowe standardy rachunkowości. PGE deklaruje, że trwają intensywne prace nad wyborem doradców, którzy będą wspierać proces przygotowań do IPO. Chodzi o doradców prawnych i finansowych (banki inwestycyjne). Ich powołanie planowane jest w ciągu najbliższych tygodni.

Prace związane z przygotowaniem oferty, opracowaniem prospektu emisyjnego oraz dostosowaniem spółki do wymagań rynku publicznego powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2008 roku. IPO, zgodnie z harmonogramem, powinno nastąpić w czwartym kwartale 2008 r.