Skumulowany wskaźnik ocen wyniósł w lutym 22,0 pkt i był niższy o 4,8 pkt wobec poprzedniego miesiąca, natomiast skumulowany wskaźnik prognoz wzrósł o 2,1 pkt do 36,2 pkt.
"Odnotowano obniżenie zainteresowania lokatami na wszystkich rynkach depozytowych, przy czym największe - w zakresie depozytów złotowych bieżących. Oczekuje się nieznacznej poprawy na rynku depozytów złotowych terminowych oraz depozytów dewizowych bieżących. Na pozostałych rynkach przewiduje się spadki" - głosi raport.
"Nastąpiło ogólne osłabienie akcji kredytowej, zwłaszcza w sferze kredytów konsumenckich. Nieznaczną poprawę odnotowano dla kredytów do 1 mln euro dla przedsiębiorstw. W najbliższym czasie przewidywana jest znaczna poprawa koniunktury we wszystkich segmentach rynku kredytowego z wyjątkiem kredytów walutowych" - czytamy dalej.
Ceny kredytów kształtowały się na stabilnym poziomie, bankowcy nie oczekują większych zmian w najbliższym czasie. "Spodziewany jest jednak wzrost liczby kredytów zagrożonych" - podkreśla Pentor.
Odnotowano wzrost zainteresowania obligacjami, oczekiwana jest kontynuacja wzrostu. Spadki nastąpiły na rynku akcji i jednostek TFI. Ten trend, zdaniem bankowców, ma się utrzymać.