Minister Skarbu Państwa ogłosił w czwartek zaproszenie do rokowań w sprawie zakupu akcji Gdańskiej Stoczni "Remontowej" SA.
MSP planuje sprzedaż nie mniej niż 950.000 akcji imiennych zwykłych dla jednego nabywcy oraz nie więcej niż 7.600.000 akcji imiennych zwykłych, czyli nie mniej niż 10 i nie więcej niż 80 proc. kapitału akcyjnego spółki. Wartość nominalna jednej akcji wynosi 10 zł.
Zaproszenie obejmuje dodatkowo 475.000 akcji stanowiących 5 proc. kapitału akcyjnego spółki, dotychczas zarezerwowanych na cele związane z zaspokojeniem roszczeń byłych właścicieli mienia przejętego przez Skarb Państwa.
Uprawnionym pracownikom przysługuje do 15 proc. akcji spółki. Możliwa jest sprzedaż akcji nie nabytych przez pracowników.
Przedmiotem rokowań będzie cena za akcje, program rozwoju spółki obejmujący m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału spółki, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska oraz zobowiązania dotyczące ochrony interesów pracowników i innych osób związanych ze spółką.