Reklama

Moody's obniżył ratingi dla PKO BP, Banku Handlowego i ING BSK

Warszawa, 12.04.2007 (ISB) - Międzynarodowa agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła ratingi długu i depozytów 44 banków, w tym PKO BP, Banku Handlowego i ING Banku Śląskiego w związku ze zmianą metodologii, uwzględniającej tzw. joint default analysis (JDA), podała agencja w komunikacie w czwartek.

Aktualizacja: 22.02.2017 11:44 Publikacja: 12.04.2007 17:57

Rating PKO BP został obniżony do Aa2 z Aaa, Banku Handlowego do Aa3 z Aa2, a ING Banku Śląskiego do A1 z Aa3.

W nowej metodologii zmniejszony został wpływ zewnętrznego wsparcia dla ratingów banków na rzecz ich wewnętrznej siły finansowej. Rewizja nie obejmuje ratingów siły finansowej.

Wprowadzenie udoskonalonej metodologii spowodowało, że 29 banków zmieniło rating o 1 stopień w dół, w 12 bankach rating zmalał o 2 stopnie, a w trzech spadł o 3 stopnie.

W końcu lutego agencja zmieniła już - także ze względu na wprowadzenie metodologii uwzględniającej JDA - oceny wiarygodności kredytowej kilkunastu polskich banków.

W listopadzie ub. roku agencja Moody's w corocznym raporcie o Polsce podtrzymała rating długoterminowy naszego kraju na poziomie "A2". (ISB)

Reklama
Reklama
Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama