Na GPW spadki indeksów przy niskich obrotach

Warszawa, 22.04.2008 (ISB)- Główne indeksy na warszawskiej giełdzie spadły we wtorek, choć analitycy podkreślają, że stało się to przy niewielkich obrotach wynoszących na całym rynku akcji zaledwie 1 mld zł.

Aktualizacja: 27.02.2017 20:24 Publikacja: 22.04.2008 18:28

"Po nie najlepszych końcówkach w Stanach oraz Azji, indeks największych spółek na warszawskiej giełdzie rozpoczął dzień na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia. Także na czerwono zaczynały dzisiejsze notowania indeksy pozostałych, europejskich giełd" - poinformowała Anna Duda, analityk z Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Według niej, za sprawą zwyżkujących cen akcji koncernów paliwowych oraz wydobywczych, został ograniczony negatywny wpływ zniżkujących banków. Jednak w kolejnych godzinach indeks podążał systematycznie w kierunku południowym.

Duda podała, że mało optymistyczne okazało się opublikowane przez GUS we wtorek tempo wzrostu sprzedaży detalicznej, które wyniosło zaledwie 15,7% r/r, w porównaniu do stycznia kiedy wyniosło 20,9%, a w lutym wzrosło do 23,8%.

"Także przyśpieszyła inflacja bazowa, która w ubiegłym miesiącu wyniosła 2,7%. W efekcie tego umocniła się złotówka oraz wzrasta prawdopodobieństwo podwyższenia stóp procentowych w najbliższym czasie" - poinformowała analityk w komentarzu.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG20 stracił 1,30% i wyniósł 2.902,05 pkt, zaś WIG spadł o 1,72% w porównaniu z poniedziałkowym zamknięciem do 46.152,17 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1 mld zł. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego