- Alior może nadal być interesującą inwestycją, dla tych, którzy uważają, że obecna wycena spółki jest pod presją toczącego się podwyższenia kapitału, a także inwestorów, którzy preferują banki niefrankowe oraz takich, którzy spodziewają się kolejnych przejęć dokonanych przez Alior na atrakcyjnych warunkach. Jednak, analitycy przewidują, że Alior czekają dwa lata niskich zysków (ze względu na koszty integracji) - napisano w uzasadnieniu rekomendacji. Haitong podkreśla, że Alior Bank jest relatywnie bardziej wrażliwy na cykl gospodarczy i pozostaje pośrednio kontrolowany przez polski rząd.
Alior wyemituje 56,55 mln akcji, po cenie 38,9 zł za jedną. Aby mieć prawo do zakupu wyemitowanej akcji, inwestorzy muszą posiadać 1,286 praw poboru.
Według wyliczeń Aliora, podstawowa działalność BPH, po restrukturyzacji, ma generować 0,2 mld zł przychodu po opodatkowaniu (zwrot 9 proc.). Biorąc pod uwagę dane dotyczące podstawowej działalności BPH za 1 kwartał 2016, Haitong jest bardziej sceptyczny co do przychodów i znormalizowanego poziomu kosztów ryzyka podstawowej działalności BPH.