Podbicie w kierunku maksimów

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,8%, do poziomu 2508 pkt. mWIG40 podbił 0,63%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,1%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,5 mld złotych.

Publikacja: 22.04.2024 17:40

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Foto: tv.rp.pl

Pierwsza sesja tygodnia na globalnych rynkach przyniosła spadek obaw o ryzyko geopolityczne (pomimo działań Iraku), co widoczne było w spadku notowań ropy naftowej oraz podbiciu wycen bardziej ryzykownych aktywów. Większość indeksów bazowych, zagranicznych odrabiała piątkowe straty. Inwestorzy czekają na wyniki spółek technologicznych w USA oraz kolejne dane inflacyjne, które rozpatrywane beda przez pryzmat scenariuszy zmian stóp procentowych przez Fed.

Lokalnie, w ramach WIG20, warto wspomnieć o ponad 6% podbiciu walorów LPP i blisko 5,9% zwyżce akcji Pepco. Udaną sesję  handlu zanotowały również akcje Allegro (1,93%) wsparte najwyższymi obrotami na rynku (350mln). Na szerokim rynku najmocniej drożały dziś walory dwóch przedstawicieli gamedevu: Games Operators (+24,85%) i Drago Entertainment (+27,1%).

Z rynkowego punktu widzenia krajowy rynek kontynuuje siłę z poprzedniego tygodnia, kiedy pozytywnie wyróżniał się na tle indeksów bazowych. Ponadto lepsze zachowanie WIG20 na tle m40 czy s80 sugeruje podtrzymanie popytu ze strony inwestorów zagranicznych. Ponownie znajdujemy się w rejonie 2500 pkt, które stanowią najwyższe poziomy w aktualnym trendzie wzrostowym.

Konrad Ryczko Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Giełda
Lekka korekta na warszawskiej giełdzie
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy
Giełda
Mało chętnych do zakupów na giełdzie w Warszawie
Giełda
Komentarz po sesji: Handel bez USA i UK
Giełda
Problemy w nieruchomościach
Materiał Promocyjny
Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?
Giełda
Powrót do wzrostów?
Giełda
Giełda w Warszawie odrabia straty