Wzrosty na „gamedev'ie”

Początek nowego tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,33% do poziomu 2044 pkt. mWIG40 zniżkował o 0,74%, podczas gdy sWIG80 „oddał” 0,2%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,27 mld z czego 1,1 mld przypadło na indeks blue-chipów.

Publikacja: 12.06.2023 17:48

Konrad Ryczko, analityk, makler papierów wartościowych, DM BOŚ

Konrad Ryczko, analityk, makler papierów wartościowych, DM BOŚ

Foto: tv.rp.pl

Pierwsza sesja tygodnia nie przyniosła większego przełomu na rynkach. Tydzień zapowiada się jednak emocjonująco. Inwestorzy czekają na jutrzejsze wskazanie inflacji z USA, w środę decyzję dot. stóp podejmie Fed (ok. 70% szans na utrzymanie bieżącego poziomu). W czwartek analogiczną decyzję podjąć ma EBC, gdzie spodziewana jest podwyżka i podtrzymanie jastrzębiego nastawienia. Globalnie mamy więc sporo czynników mogących podbić zmienność na rynkach.

Lokalnie warto wspomnieć o dwucyfrowej zwyżce akcji CD Projektu (10,17%), co było reakcją na zaprezentowanie DLC do CP77 wraz z datą premiery podczas Summer Games Fest/PC Gaming Show/Xbox Showcase. Swoje materiały opublikowały również 11b czy CIG co podbijało aktywność w handlu na „gamedev'owych” walorach. Z drugiej zarysowana została lekka słabość sektora bankowego, co należy wiązać ze zbliżającą się decyzją TSUE (15/06).

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsze nieudane podbicie WIG20 nie zmienia znacząco układu technicznego. Pozostajemy w trendzie wzrostowym, jednak brak kontynuacji na giełdach bazowych ograniczył dynamikę również lokalnych ruchów.

Konrad Ryczko

Analityk

Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia
Giełda
Środa na GPW: Odwrót od banków, CCC "w promocji", XTB z nowym rekordem
Giełda
Przedmajówkowe schłodzenie nastrojów na GPW
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Wyprzedaż na GPW przed majówką znacząco przyspieszyła
Giełda
Po rekordach, czas na realizację zysków na GPW. Grupie spadkowej przewodzi CCC