Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Konrad Augustyński, zarządzający, TFI PZU
Akcje i inne ryzykowne aktywa zyskują na wartości, tracą natomiast obligacje Niemiec czy Stanów Zjednoczonych. Powoli wracamy do koncentrowania się na danych ekonomicznych i próbie przewidzenia kolejnych kroków banków centralnych.
Otwarte pozostaje pytanie o tempo wzrostu gospodarczego w krajach rozwiniętych. Badania koniunktury sugerują znaczące przyspieszenie aktywności gospodarczej, podczas gdy dane „twarde" tego nie potwierdzają. Ewentualny słabszy odczyt amerykańskiego PKB za I kwartał może być więc dla rynku jak zimny prysznic, choć wielu ekspertów już zrewidowało swoje oczekiwania dotyczącej tej danej.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Co prawda WIG20 zakończył piątkową sesję na minusie, ale cały tydzień i tak można zapisać do udanych. Prawdziwe emocje dopiero jednak są przed nami.
Spadkowy początek dnia na GPW i na innych europejskich giełdach. Inspiracji do handlu nie dostarczą dzisiaj Amerykanie, którzy mają dzień wolny.
Zakończyło się I półrocze, które ostatecznie okazało się bardzo dobre dla graczy, głównie inwestujących w akcje i to pomimo zawirowań celnych z początku kwietnia.
Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła rynek, decydując się podczas lipcowego posiedzenia na obniżkę stóp procentowych.
Indeks polskich dużych spółek wreszcie wybił się z dziesięciotygodniowej konsolidacji i finiszował na najwyższym poziomie w tym roku. WIG ustanowił kolejny raz rekord.
Krajowy rynek rozpoczyna czwartkowy handel od skoku o około 40 pkt, do 2880 pkt. Wśród dużych spółek na starcie sesji pod kreską jest jedynie CD Projekt.