Tuż po godzinie 13.00 WIG20 oscylował przy poziomie 1960 pkt. Warto zwrócić uwagę, że od czterech sesji wahania tego indeksu zamykają się w obszarze wahań z dnia 28 stycznia. Mamy więc na wykresie stabilizację w okolicy aktualnego dołka trwającej korekty. Co więcej - stabilizacji towarzyszą malejące obroty. Biorąc pod uwagę kierunek głównego trendu i dobre nastroje na rynkach zagranicznych, można oczekiwać próby wyjścia górą z tego marazmu. Oporem jest 2000 pkt, a wsparciem dołek na 1885 pkt. Trudno powiedzieć, czy dziś do większego ruchu dojdzie. Pierwsza połowa sesji upłynęła w spokojnej atmosferze. W gronie blue chips na plus wyróżniali się ci, którzy wczoraj razili słabością, a więc KGHM (+1,1 proc.) i CD Projekt (+3 proc.). W gronie silnych była także CCC (+3,6 proc.). Największym obciążeniem w portfelu dużych spółek był natomiast Cyfrowy Polsat, tracący 3,1 proc.
Indeks mWIG40 symbolicznie po południu zyskiwał, kontynuując powolne wychodzenie z układu korekty. Jeśli dziś zakończy dzień nad kreską, będzie to jego piąta wzrostowa sesja z rzędu. Wśród średnich firm najsilniejsze o 13.00 były BNP, Biomed i Amrest. Cała trójka drożała o 3 proc. Na drugim biegunie był Cormay ze spadkiem o 1,75 proc.
Indeks sWIG80 kontynuuje dziś ruch horyzontalny tuż pod okrągłym poziomem 17 000 pkt. Ta stabilizacja trwa już czwartą sesję z rzędu, więc podobnie jak w przypadku WIG20 można mówić o swoistej "ciszy przed burzą". Wśród małych spółek najlepiej radził sobie Apator (+6 proc.), a najgorzej Sanok (-4,5 proc.). Na szerokim rynku zielenią "raziły" Pharmena (+48,7 proc.) i Serinus Energy (+27,45 proc.). Obroty na półmetku sesji sięgały 590 mln zł, więc jak na ostatnie standardy był to dość słaby wynik.
Dodajmy, że NCIndex spadał po południu o 0,5 proc. Na małym parkiecie największe obroty były na takich spółkach jak Boruta (-1,9 proc.), Bras (+10,7 proc.) oraz Inno-Gene (-1,8 proc.).
Na tle rynków zachodnich GPW wyglądała słabo. DAX rósł bowiem o 0,6 proc. Z kolei wschód radził sobie gorzej, z RTSem na czele, który spadał o 0,4 proc. Na rynku walutowym euro osłabiało się o 0,2 proc. do dolara. Obie te dewizy umacniały się do złotego. Ropa WTI drożała o 0,8 proc. do 55,2 USD, złoto stabilizowało się przy 1838 USD za uncję, a bitcoin rósł o 1,9 proc. do 36 300 USD.