Ponownie nad 2000 pkt.

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł lekki wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,89%, podczas gdy mWIG40 zniżkował o 0,09% a sWIG80 podbił o 0,35%. Ponownie udało się zamknąć sesję nad 2000 pkt. Obroty na szerokim rynku wyniosły 784 mln PLN z czego 640 mln przypadło na WIG20.

Publikacja: 26.04.2021 17:15

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Foto: parkiet.com

Pierwsza sesja tygodnia początkowo nie przynosiła większych emocji. Rynki konsolidowały blisko piątkowych punktów odniesienia, przy relatywnie niskiej aktywności. Dopiero pozytywne otwarcie rynku kasowego w USA wsparło stronę popytową w Europie. Trwa sezon wynikowy, co rzutuje na zachowanie poszczególnych „papierów". Duże znaczenie będą miały raporty finansowe dużych spółek technologicznych w USA, które były „lokomotywami" ostatniej hossy. Dodatkowo w tle pozostaje „temat" zmian podatkowych proponowanych przez Bidena. Dane makro wspierają scenariusz odbicia gospodarczego.

Lokalnie, w ramach WIG20, najmocniejsze zwyżki obserwowaliśmy na akcjach Mercatora (+6,35%), który kontynuował piątkowe odbicia. Same walory MRC ważą jednak jedynie 0,5% w WIG20. Wyraźne odbicie zanotowały również akcje Dino Polska, korygując nieco spadku z okolic 270 PLN. 2-letnie minima pogłębiały dziś akcje CD Projektu (minima intrasesyjne 165,1 PLN). W zakresie TOP10 obrotów warto wspomnieć o ponad 11% zwyżce walorów XTB (18,18 PLN), co było reakcją na szacunki wynikowe.

Z rynkowego punktu widzenia zamknięcie nad 2000 pkt. sugeruje podjęcie kolejnej próby wybicia z konsolidacji. Aktualna strefa oporu to zakres 2020-2040 pkt.

Konrad Ryczko Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Giełda
WIG20 rysuje drugą czarną świecę
Giełda
Porozumienie Chin ze Stanami siłą napędową indeksów
Giełda
Rajd i nowe rekordy krajowych indeksów zakończone realizacją zysków
Giełda
GPW w cieniu ryzyka powrotu kapitałów do USA
Giełda
Poniedziałek na rynkach: CCC nie oczarowało, zmiany w Azotach, odwilż handlowa
Giełda
Zawieszanie taryf