Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.09.2021 18:44 Publikacja: 12.09.2021 12:12
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Po wyłamaniu czerwcowych maksimów sWIG80 otworzył sobie drogę w kierunku historycznych maksimów. Z akademickiego punktu widzenia indeks maluchów wykonał wystarczająco długi odpoczynek, aby z sukcesem zaatakować maksima z 2007 r. Z drugiej strony, nie można wykluczyć, że w pierwszej dekadzie września doszło do zastawienia pułapki hossy. Patrząc np. na kondycję spółek z trzeciej linii Deutsche Boerse, można mieć obawy związane z dalszymi wzrostami maluchów z GPW. sDAX na początku miesiąca wdrapał się na nowe historyczne maksima, jednakże tempo wzrostów wyraźnie spadło. Doszło do wykształcenia się tzw. negatywnej dywergencji, czyli wskaźnik impetu RSI nie potwierdził szczytów zrobionych przez niemiecki indeks. Na uwagę zasługuje fakt, że sDAX przebywa na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co dodatkowo utrudnia dalsze wzrosty. Patrząc na Wall Street, także i tam byki mają problem na trzeciej linii parkietu. Russell2000 wciąż nie potwierdził tego, co zrobił zarówno S&P 500, jak i DJIA. Indeks small caps wciąż się konsoliduje i od lutego nie udało się pokonać tegorocznych maksimów. Wielokrotnie po tym, jak Russell2000 zahaczył granicę 2300 punktów, wzrosty ustawały i dochodziło do mocniejszej korekty. Tym razem sytuacja nie musi się powtórzyć, jednakże jankeskie maluchy jak na razie nie spieszą się do kontynuacji hossy. ¶
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dzisiejsza sesja przemija głównie pod znakiem danych makroekonomicznych, które spowodowały wyraźniejsze ruchy na głównych indeksach.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Finałowa sesja kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,60 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 2,08 procent.
Środa na GPW przyniosła schłodzenie nastrojów. W centrum uwagi inwestorów były banki, CCC oraz XTB.
Środową sesję WIG20 zakończył 2,6 proc. na minusie. Jego ciężarem okazały się głównie banki oraz walory firmy CCC.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Spadki na GPW nabrały rozpędu. Na dwie godziny przed końcem notowań WIG20 spadał prawie 3 proc.
Indeksy na warszawskiej giełdzie świecą dzisiaj na czerwono. Inwestorzy rozgrywają przede wszystkim wyniki finansowe spółek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas