Piotr Neidek

Byki wciąż bezpieczne

Wydarzenia z minionego ty­god­nia mogą okazać się przełomowe w długim terminie. USD/PLN naruszył jeden ze średnioter­minowych poziomów obrony

Równość korekt

Tryb „risk on” na Wall Street może okazać się krótkotrwały i stanowić element pułapki hossy. Formacja Gartley222 na DJIA powoli traci swoje znaczenie jako katalizator wzrostów.

GAP nadal ciągnie w dół

Jest coś, co nakazuje sądzić, że powrót pod 30 000 pkt to tylko kwestia czasu. Mowa o niedomkniętych tygodniowych lukach hossy.

3200 USD, czyli jak urwać z bitcoina jedno zero

Podczas webinarów, wykładów czy też spotkań face to face z inwestorami zaczepiany jestem hasłem „bitcoin". Zazwyczaj odpowiadam uśmiechem lub staram się nie reagować ze względu na to, że nie lubię mówić na temat tego, czego nie ogarniam wzrokiem.

Trzy wiedźmy i ogórki

Trzeci piątek czerwca to zazwyczaj okres, w którym posiadacze kontraktów oraz opcji czekają z niecierpliwością na rozliczenie serii M.

Cisza przed burzą

O spadkach w USA praktycznie już się zapomniało. Giełdy świecą na zielono. Ale obligacje przekazują sygnały hossy.

Rynek słodko-gorzki

W styczniu 2016 r., po serii spadków, WIG20 dotarł do poziomu 1700 punktów. Obecnie historia może się powtórzyć.

Linia trendu w grze

Warszawski Indeks Giełdowy podjął już kilka prób sforsowania ruchomej granicy rozdzielającej rynek byka od niedźwiedzia.

Trzecia linia na wsparciu

Rynkowe katharsis, jakie widzieliśmy w czwartek, może okazać się korzystne dla posiadaczy wolnej gotówki.

A-B-C lub 3-3-5

Z podręcznikowego punktu widzenia, jeżeli na GPW rozwija się bessa, WIG20 ma zapalone zielone światło do wykonania zwyżki.