Reklama

Sonel liczy na lepsze II półrocze

Zarząd producenta przyrządów pomiarowych z optymizmem spogląda na kolejne kwartały.
Tomasz Wiśniewski, prezes Sonela, duże nadzieje wiąże z rynkiem niemieckim.

Tomasz Wiśniewski, prezes Sonela, duże nadzieje wiąże z rynkiem niemieckim.

Foto: Fot. mat. prasowe

Mimo nieco słabszego II kwartału władze Sonela liczą, że grupa wejdzie na ścieżkę poprawy wyników. – Nie wydaje nam si,ę by II półrocze było słabsze niż pierwsze. Jesteśmy optymistami – oceniają.

Według przedstawicieli spółki w dziale mierników, generującym większą część przychodów grupy, do tej pory podwyżki cen produktów realizowane w 2022 r. nie przełożyły się na spadek popytu i prawdopodobnie analogiczna sytuacja będzie w 2023 r. Równocześnie w dziale mierników spółka prowadzi szereg działań mających ustabilizować poziom marży w spółce Foxytech, która w I półroczu pokazała zysk.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama