Reklama

Arctic Paper kusi dywidendą

Spółka zamierza regularnie dzielić się z akcjonariuszami zyskami, które w tym roku mają korzystne warunki do wzrostu.
Arctic Paper kusi dywidendą

Foto: Adobestock

Zgodnie z nową polityką dywidendową zarząd papierniczej grupy w kolejnych latach zamierza rekomendować wypłaty dywidendy w wysokości 20–40 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy za dany rok obrotowy. Nowe zasady zostały pozytywnie przyjęte przez inwestorów. Mimo przewagi negatywnych nastrojów na warszawskiej giełdzie, w trakcie wtorkowej sesji akcje Arctic Paper drożały nawet o ponad 4 proc., czemu towarzyszyły wyższe niż zwykle obroty. – Rynek czekał na publikację polityki dywidendowej od kilku miesięcy, bo był to brakujący element ambitnej strategii z października 2021 roku. Dotychczas „niepisana” praktyka dzielenia się zyskami z akcjonariuszami zakładała wypłatę ok. 25 proc. zysku netto i była nieregularna. Teraz spółka ma być dywidendowa i wypłacać 20–40 proc. zysku – wskazuje Krystian Brymora, analityk DM BDM.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama