Reklama

Pandemia nie zatrzymała rozwoju elektromobilności

Dawid A. Kmiecik, do niedawna jeszcze prezes Nexity Global, spółki zajmującej się dostarczaniem kompleksowego systemu zarządzania i monitorowania stacji ładowania w rozmowie z Bartłomiejem Sawickim.
Pandemia nie zatrzymała rozwoju elektromobilności

Foto: materiały prasowe

Czy nie ma pan wrażenia, że po szumnej deklaracji miliona pojazdów elektrycznych rozwój elektromobilności w Polsce spowolnił?

W Polsce jesteśmy w dalszym ciągu we wstępnej fazie rozwoju. Od początku wiedzieliśmy, że prawdziwy biznes spółka będzie odnotowywać dopiero w perspektywie kilku lat. Podobnie zresztą było z branżą OZE. Firma odnotowała wzrost liczby obsługiwanych punktów ładowania o przeszło 300 proc. w stosunku do roku poprzedniego oraz zwiększenie realizowanych sesji ładowania o przeszło 260 proc.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama