Revolut po półtora roku od oficjalnego startu w Polsce ogłosił, że ma nad Wisłą ponad pół miliona użytkowników. Posiadacze kont i aplikacji Revolut w naszym kraju wykonali w czerwcu transakcje o wartości 1 mld zł. - Błyskawiczny wzrost popularności zawdzięczamy naszym użytkownikom i temu, że nas polecają. To im należą się podziękowania. Na początku zeszłego roku było nas 30 tysięcy. Chcemy by usługi finansowe były tanie, bezpieczne i dostępne. By produkty, zarezerwowane tradycyjnie dla klientów VIP, stały się dostępne dla każdego - mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce. Co miesiąc do aplikacji dołącza 50 tys. klientów.
Czytaj także: Banki dają odpór fintechom. Miliardy na nowe technologie
Z badań przeprowadzonych w maju wśród 2000 użytkowników Revolut w wieku 18-38 lat wynika, że korzystają z aplikacji przede wszystkim podczas wakacji (82%), do bezpiecznych zakupów online (69%), w trakcie wyjazdów służbowych (26%) i realizując przelewy do rodziny (16%). Revolut umożliwia też codzienne rozliczenia, jak dzielenie rachunku w restauracji (17%) i oszczędzanie na konkretne cele, z pomocą sejfów Vault (7%).
- Po sześciu kwartałach, udało nam się rozszerzyć dostęp do kategorii kart wielowalutowych w Polsce. Zakupy online są bezpieczne dzięki kartom wirtualnym ze zmiennym numerem. Nasi użytkownicy lepiej kontrolują swoje wydatki i nie tracą czasu na proste rozliczenia, jak podział rachunku w restauracji. Teraz na cel weźmiemy kolejne usługi finansowe, mają do nich dostęp nieliczni, my otworzymy je dla wszystkich – zapowiada Sadaj.
Revolut, mający brytyjsko-rosyjskie pochodzenie, obchodzi w tym tygodniu czwarte urodziny. Po udostępnieniu Apple Pay, funkcji Donations, zrzutek Group Vaults, zapowiada nowe premiery produktowe i ekspansję zagraniczną. W czerwcu ogłosił udostępnienie usługi w Australii, kolejnym krokiem ma być debiut w Azji i Ameryce. Zagraniczną ekspansję wspierają biura w Londynie (277 pracowników) i Krakowie (554 pracowników). Polski zespół Revolut zajął właśnie trzy piętra w nowym biurze w Krakowie. Fintech rozwija tu swoje największe centrum usług na świecie.