Reklama

Sąd Najwyższy zmienia pytanie frankowe

Na stronach Sądu Najwyższego zmieniła się nieoczekiwanie treść pytania prawnego, które wpłynęło 26 sierpnia, a zostało wystosowane decyzją trzyosobowego składu SN z 29 lipca (sygnatura III CZP 54/21).

Aktualizacja: 11.09.2021 15:09 Publikacja: 11.09.2021 14:47

Sąd Najwyższy zmienia pytanie frankowe

Foto: Adobestock

Różnica jest pozornie niewielka: zamieniono wyrażenie „wzbogacenia kredytobiorcy" na „wzbogacenia kredytodawcy". Po korekcie pytanie brzmi: „Czy w przypadku uznania za nieważną umowy kredytu udzielonego w walucie polskiej, indeksowanego do waluty obcej, spłaconego przez kredytobiorców, kwotę ewentualnego wzbogacenia kredytodawcy należy wyliczyć, uwzględniając wyłącznie nominalną wysokość rat kredytu, czy też należy uwzględnić oprocentowanie rat według stopy referencyjnej właściwej dla kredytów indeksowanych do waluty obcej albo właściwej dla kredytów złotowych?".

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Finanse
PZU i Bank Pekao dają sobie więcej czasu na prace nad ewentualną fuzją
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Finanse
Pekao i PZU mają aneks do term sheet zmieniający termin transakcji na 31 grudnia 2027 r.
Finanse
Podejrzane transakcje pochodnymi na WIG20. KNF składa zawiadomienie
Finanse
NBP ma już 544 tony złota. To prawie 30 proc. rezerw
Finanse
OKI mają szanse podbić nasze portfele i serca?
Finanse
Zmiany w rozliczaniu firmowych aut
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama