Farmy wiatrowe, objęte przedmiotem transakcji, zlokalizowane są na północy Polski w województwach kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz warmińsko-mazurskim i obejmują 82 turbiny. Spółka nie podała szacowanej kwoty transakcji. Poinformowała jedynie, że będzie negocjować parametry finansowe i warunki zakupu. Finalizacja transakcji będzie uzależniona od uzyskania satysfakcjonujących efektów tych rozmów.
- Grupa Tauron dąży do dywersyfikacji segmentu odnawialnych źródeł energii. W przypadku zakupu przedmiotowych farm podwoimy nasze moce wytwórcze w technologii wiatrowej. Jestem przekonany, że powiększenie portfela o tego typu aktywa przyniesie korzyści grupie i jej interesariuszom – przekonuje Filip Grzegorczyk, prezes Tauronu. - Zainteresowanie nabyciem tych aktywów bezpośrednio wpisuje się w strategię grupy i w globalny trend rozwoju odnawialnych źródeł energii - dodaje.
Tauron posiada już wśród aktywów wytwórczych 34 elektrownie wodne, cztery farmy wiatrowe i trzy bloki biomasowe. Obecnie łączna moc zainstalowana źródeł odnawialnych należących do grupy wynosi 439 MW.