Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki Victoria Dom dotyczący publicznej oferty obligacji o wartości do 200 mln zł. Victoria to aktywny gracz na Catalyst, deweloper plasuje papiery wśród inwestorów instytucjonalnych i – bezprospektowo – indywidualnych.
– Będziemy prowadzić ofertę publiczną obligacji w kilku etapach. W najbliższym czasie zamierzamy zbudować konsorcjum instytucji, by jeszcze w tym roku wyjść na rynek z pierwszą transzą papierów – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii. Celem jest zasilenie kapitału obrotowego i dalszy wzrost spółki.