Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.05.2025 04:19 Publikacja: 03.08.2022 21:00
Foto: Adobestock
Budimex i EDF Renewables podpisały porozumienia o współpracy dotyczące wspólnego zaangażowania w budowę morskich farm wiatrowych w ramach drugiej fazy rozwoju offshore w Polsce. Spółka należąca do francuskiego giganta energetycznego złożyła 10 wniosków licencyjnych na kolejne morskie farmy wiatrowe, które mają powstać po 2030 r. na Bałtyku. To już druga taka współpraca, jaką EDF Renewables nawiązuje z polską firmą. W maju br. Francuzi podpisali także memorandum o współpracy w OZE z Famurem, producentem maszyn górniczych. Celem współpracy między Budimeksem a EDF Renewables jest wykorzystanie kompetencji i uzyskanie pozwoleń lokalizacyjnych w ramach wniosków złożonych przez EDF Renewables. Budimex jako największy generalny wykonawca projektów infrastrukturalnych w Polsce wniesie do wspólnego przedsięwzięcia doświadczenie zdobyte w czasie realizacji różnorodnych inwestycji. Budimex zgłasza w ten sposób akces do udziału w transformacji energetycznej kraju i rozwija profil działalności biznesowej o inwestycje w OZE. Współpraca z krajowymi firmami pozwoli na uzyskanie dodatkowych punktów w procesie oceny złożonych wniosków i uzyskanie lokalizacji morskich farm.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Rosnące koszty pracowników skłonią deweloperów do korzystania z prefabrykacji – oczekuje firma, która zabiega też o zlecenia na obiekty komunalne.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W maju i czerwcu deweloperska grupa ma do wypłaty kilka transz odsetek polskim obligatariuszom. To będzie pierwszy test przed lipcowym testem spółki matki, która musi wykupić newralgiczną serię.
Fundamenty są bez zmian, a bieżąca wycena rynkowa jest znacznie wyższa od wartości wynikających z metod DCF i porównawczej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas