„Unidevelopment to obecnie dojrzała spółka z potencjałem dalszego wzrostu. W grudniu 2021 r. rada nadzorcza podjęła uchwałę o możliwości przeprowadzenia oferty publicznej i notowaniu firmy na GPW. Czas na kolejny krok w rozwoju" – zapowiedzieli menedżerowie dewelopera mieszkaniowego w komentarzu do wyników finansowych za 2021 r.
– Rozważamy różne możliwości rozwoju, od wzrostu organicznego po partnerstwo czy przejęcia lokalnych firm lub projektów. Mamy dobre doświadczenia we wdrażaniu każdego modelu. W perspektywie dwóch–trzech lat chcielibyśmy osiągnąć sprzedaż rzędu 1,5 tys. mieszkań rocznie – powiedział Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopmentu.
W 2021 r. spółka sprzedała 921 mieszkań, o 13 proc. więcej niż rok wcześniej. W samym IV kwartale znalazła nabywców na wyraźnie mniej lokali niż we wcześniejszych kwartałach – 133. Sprzedaży w I kwartale br. jeszcze nie ujawniono. Firma w całym 2022 r. nastawia się na stabilizację popytu na mieszkania przy rosnących – z powodu kosztów wykonawstwa i ograniczonej oferty – cenach.
Na koniec grudnia w ofercie było 670 mieszkań. W projektach przewidzianych do uruchomienia było 847 lokali, w tym 381 w Poznaniu, 179 w Warszawie, 156 w Radomiu i 131 na nowym rynku, w Trójmieście. W banku ziemi szykowane do uruchomienia były projekty na 5819 lokali. Unidevelopment planował wejść na rynek częstochowski i zbudować tam 800 mieszkań, ale po due diligence odstąpił od nabycia działki.