Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.10.2017 09:55 Publikacja: 14.10.2017 09:48
Foto: 123rf.com
– Pierwsze dziewięć miesięcy tego roku były lepsze dla polskich banków, niż oczekiwano jeszcze na początku roku. Zadecydował o tym solidny wzrost wyniku na działalności podstawowej, czyli wyników odsetkowego i prowizyjnego, przy umiarkowanym wzroście kosztów operacyjnych i rezerw – podsumowuje Fernando Bicho, wiceprezes Banku Millennium.
Większość bankowców przyznaje, że w tym roku in plus zaskoczyło ich tempo wzrostu gospodarczego, które przyspieszyło do ok. 4 proc. i to pomimo opóźniającego się ożywienia w inwestycjach. – Częściowo jest to efekt wyjątkowo dobrej koniunktury w Europie, na której korzystają krajowi eksporterzy. Głównym motorem wzrostu gospodarczego jest jednak silny popyt konsumentów, który zawdzięczamy bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy i nowym świadczeniom społecznym. Sytuacja finansowa gospodarstw domowych jest bardzo dobra, a ich optymizm rekordowo wysoki – ocenia Michał Gajewski, prezez BZ WBK.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszystko jest możliwe. A potencjał do przejęć i fuzji w sektorze pozostaje bardzo duży.
W Citi Handlowy dopisali klienci biznesowi. Gorzej było z indywidualnymi.
Władze ING Banku Śląskiego chcą wzmocnić segment bankowości prywatnej i nie wykluczają akwizycji na tym rynku.
Bank zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku, co okazało się zgodne z oczekiwaniami analityków. Trudniejsze mogą być kolejne miesiące.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
ING Bank Śląski odnotował 1 014 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2025 r. wobec 993 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank.
Przejęcie dużego polskiego banku przez nowego właściciela rodzi wiele pytań. Nie na wszystkie znamy dziś odpowiedzi, ale może zastanowić się nad kierunkiem zmian.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas