Alior otwiera nowe placówki

Bank wprowadza unowocześniony, bezgotówkowy format oddziałów.

Publikacja: 08.01.2020 13:22

Foto: materiały prasowe

Alior przedstawił dzisiaj odnowiony oddział przy al. Jana Pawła II 35 w Warszawie. Do końca roku planuje stworzyć sieć 30 tego typu punktów w całej Polsce, ale docelowo mają być przebudowane wszystkie oddziały.

W nowym formacie placówki wydzielono odpowiednie strefy. – Każda z nich została zaprojektowana w taki sposób, aby bankier mógł skupić się wyłącznie na potrzebach klienta, bez odchodzenia od stanowiska, poszukiwania sprzętu czy chodzenia po wydruki. Ułatwia to obu stronom pełne zaangażowanie w spotkanie, a przy okazji oszczędza czas. Relacje buduje się na takich właśnie dobrych doświadczeniach – mówi Mateusz Poznański, wiceprezes Aliora.

Pierwsza strefa, czyli strefa obsługi, obejmuje m.in. przestrzeń powitalną, gdzie na klientów czeka kawa i herbata oraz filtrowana woda. Obok znajdują się stanowiska obsługowe, wyposażone w narzędzia niezbędne do wykonania wszystkich operacji. Wydzielone wizualnie i akustycznie dają poczucie komfortu i zapewniają potrzebną dyskrecję.

W strefie cyfrowej klient z pomocą bankiera może wypróbować bankowość internetową i aplikację mobilną, po raz pierwszy się zalogować i sprawdzić działanie tych rozwiązań. Tuż obok klienci mogą zobaczyć drugie, pozabiznesowe oblicze banku, który angażuje się w pomoc charytatywną i wspiera kulturę i sztukę oraz sport. W tej sekcji bank prezentuje swoje działania społeczne.

Kolejna strefa to sale spotkań, gdzie można umówić się z bankierem na indywidualną rozmowę. Wydzielone akustycznie pomieszczenia mają służyć spotkaniom z klientami, gdy rozmowa wymaga więcej poufności i prywatności. Szklane ściany gabinetu przesłonięte są grafiką uniemożliwiającą identyfikację przebywających w nim osób. Pomieszczenia te, podobnie jak stanowiska obsługowe, są wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty.

– Jedna z tych sal posiada system telekonferencyjny, dzięki któremu bankier może połączyć się z ekspertem i od razu w obecności klienta uzyskać poradę dotyczącą finansowania czy inwestycji. Dzięki połączeniu wideo oraz obecności bankiera dużo łatwiej przeprowadzić klientów przez trudniejsze obszary finansów oraz asystować w przejściu do świata cyfrowego – mówi Poznański.

Kolejna strefa to miejsce pracy bankierów, niedostępne już dla klientów. Jest ono wyposażone w ekran, na którym bankierzy mogą sprawdzać m.in godziny rezerwacji poszczególnych sal spotkań. Ponadto, w oddziale został wydzielony pokój do rozmów telefonicznych ze specjalnymi stanowiskami z akustycznego filcu. Dzięki temu bankierzy mogą w ciszy i komforcie rozmawiać z klientami.

Oddział jest bezgotówkowy, tzn. nie ma kas, ale za to przy wejściu do oddziału umieszczono wpłatomat i bankomat.  – Dziś oddziały banku są wsparciem dla całej infrastruktury informatycznej, na którą składają się m.in. bankowość internetowa i mobilna, internetowe wnioski kredytowe i zautomatyzowane decyzje, nowoczesne metody płatności czy nawet bankomaty i wpłatomaty. W Aliorze zachęcamy klientów do korzystania ze zdalnych kanałów bankowości. Jednocześnie zależy nam, aby tradycyjny oddział był wyposażony w narzędzia, dzięki którym klient przy naszym wsparciu będzie mógł poznać nowe rozwiązania i je wypróbować – mówi Magdalena Łabęcka, dyrektorka oddziału przy al. Jana Pawła II.

Banki
Zysk Alior Banku nieco powyżej oczekiwań. Będzie dywidenda
Banki
Banki nie są nadmiernie drogie, ale hossa nie będzie trwać wiecznie
Banki
NBP pod kreską. Strata w 2023 roku poszła w miliardy złotych
Banki
Prezes mBanku Cezary Stypułkowski: Marne prawo, żadna sprawiedliwość, upadła moralność
Banki
Czy koszty ratowania Getin Noble Banku kiedyś się zwrócą?
Banki
Czystki dotarły do Banku Pekao, to już ostatnie dni Leszka Skiby jako prezesa