To więcej niż cała kapitalizacja rynkowa Włoch (665 miliardów dolarów). Nic dziwnego. Pod koniec grudnia ub.r. łączna kapitalizacja rynkowa Facebook, Apple, Netflix, Google, Microsoft, Amazon i Nvidia przekroczyła 8 bilionów dolarów. A taka strata to dla nich nie pierwszyzna. We wrześniu 2020 r. siedem dużych amerykańskich spółek technologicznych straciło podczas trzech sesji na wartości ponad 1 bilion dolarów, co odpowiadało PKB Indonezji.
FANGMAN jest kolejnym akronimem, który szturmem podbija świat inwestycji, po FANG, FAANG i MAGA. Łączna kapitalizacja rynkowa tych akcji nawet po spadkach przekracza 7 bln USD, co stanowi około 25 [rpc. całkowitej kapitalizacji rynkowej spółek z indeksu S&P 500. Łączna kapitalizacja rynkowa tych siedmiu akcji przewyższa PKB Japonii, Niemiec czy Indii, które są odpowiednio trzecią, czwartą i piątą co do wielkości gospodarką świata.
Rok 2020 był rokiem naznaczonym pandemią COVID-19, która doprowadziła do kryzysu gospodarczego na całym świecie z powodu zakłóceń w biznesie i innej działalności. Giełda, biorąc pod uwagę swoje perspektywiczne podejście, przetrwała kryzys i zakończyła rok zyskami. Indeks S&P 500 zakończył 2020 rok na rekordowo wysokim poziomie i przy okazji wygenerował zwrot w wysokości 16,2 proc. za cały rok. Akcje FANGMAN odegrały w tym dużą rolę, ponieważ osiągały lepsze wyniki niż szerszy rynek. Facebook wzrósł o 33 proc., Amazon o 76,3 proc., Netflix o 67,1 proc., Alphabet o 309 proc., Microsoft o 42,5 proc., Apple o 82,3 proc., wreszcie Nvidia o 129,3 proc. Biorąc pod uwagę dużą wagę różnych indeksów, logiczne jest postrzeganie akcji FANGMAN jako dobrego wskaźnika pokazującego, w którym kierunku zmierza szerszy rynek. Dla tych inwestorów, którzy szukają zwrotów powyżej rynku lub akcji z "wysokim poziomem alfa", FANGMAN może być dobrym wyborem. Akcje te osiągają lepsze wyniki niż szerszy rynek, między innymi dzięki transformacyjnym modelom biznesowym, wysokiemu wzrostowi i możliwościom finansowym.