Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.10.2020 12:21 Publikacja: 10.10.2020 05:00
Foto: Adobestock
– Wymaga to złożonych przygotowań, na przykład stworzenia dokładnego planu eksperymentalnego, co mamy już za sobą, jak i logistycznej kontroli. Na to poświęcimy najbliższe tygodnie – mówi Przemysław Jurek, który kieruje działem badawczo-rozwojowym Pure Biologics.
I zaznacza, że cząsteczki immunoonkologiczne mają to do siebie, że mogą być użyteczne przy leczeniu różnego rodzaju nowotworów. Tak samo może być z PB001, ale rak jelita grubego pozostaje głównym wskazaniem, w którym obecnie spółka rozwija tę cząsteczkę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Decyzja Ministerstwa Finansów o kapitałowym wsparciu spółek pracujących nad zaawansowanymi technologiami może ożywić najbardziej perspektywiczną część rodzimego ekosystemu start-upowego. Może. Bo, aby plan się powiódł, potrzeba więcej działań.
Mamy ambicję, żeby z każdą nową grą sięgać coraz wyżej i to dotyczy również czwartej części „Wiedźmina” – mówi Piotr Nielubowicz, CFO, członek zarządu CD Projektu.
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Zarząd informatycznej firmy ma nadzieję na sfinalizowanie kolejnego przejęcia. Płacić za nie chce akcjami, a akcjonariuszom proponuje dodatkową dywidendę.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
W bieżącym roku motorem poprawy wyników mają być rosnące segmenty przemysłowy i wojskowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas