Do 31 maja 2021 r. zostaną opublikowane warunki połączenia spółek Mode i Sygnis New Technologies. Obecnie kapitalizacja Mode wynosi 13 mln zł. Od początku roku akcje spółki staniały o 24 proc., jednak przez ostatni rok zdrożały o ponad 530 proc.

Grupa Sygnis to zespół specjalistów zajmujących się consultingiem technologicznym, projektami badawczo-rozwojowymi, drukiem 3D, biotechnologią i realizacją krótkich serii produkcyjnych. Firma zrzesza inżynierów, naukowców, projektantów i ekspertów przemysłu 4.0.

Sygnis New Technologies w czasie swojej dotychczasowej działalności pozyskało granty o wartości ponad 20 mln zł od NCBiR i PARP na działalność badawczo-rozwojową. Pod koniec bieżącego odbędzie premiera maszyny będącej rezultatem głośnego projektu z poprzednich lat o nazwie „Syglass" – autorskiego projektu pierwszej na świecie drukarki 3D do szkła niskotemperaturowego. Bieżące projekty obejmują m.in. zbudowanie uniwersalnej drukarki 3D do druku hybrydowego FFF oraz z materiałów płynnych i półpłynnych, a także konstrukcję biodrukarki 3D dedykowanej do tworzenia bionicznych organów.

Sygnis New Technologies współpracuje z uniwersytetami i instytutami badawczymi. Firma nie zamyka się jednak wyłącznie na współpracę z sektorem naukowym. Projekty Sygnis dotyczyły również sektora przemysłowego, np. współpracy z ABB, Technicolor, Jednostką Wojskową GROM, Radwag, Oknoplast czy Johnson Electric, jak i popkultury i edukacji –m.in. współpraca z Muzeum POLIN, Pałacem Kultury i Nauki czy Warszawskim Ogrodem Zoologicznym.