REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Gaming Factory idzie na giełdę

Spółka zadebiutuje na rynku głównym, a firmy zależne wyśle na NewConnect.

Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.

Foto: materiały prasowe

Polski rynek gier ma wartość ponad 0,5 mld USD i szybko rośnie. Coraz więcej firm z tej branży chce przyspieszyć tempo rozwoju i sięga po środki z rynku kapitałowego. W tym gronie jest też Gaming Factory – hybryda funduszu venture capital i producenta gier komputerowych.

Szykują się debiuty

Dokładny termin wejścia na GPW nie jest znany, ale spółka potwierdza, że ma takie plany. Na horyzoncie jest też emisja akcji. – Więcej środków na koncie to możliwość wydania większej liczby gier lub pracowania nad większymi i droższymi tytułami. To kierunek, który chcemy obrać, chociaż cały czas pozostaniemy wierni zasadzie dywersyfikacji – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory. Dodaje, że rynek gier jest na tyle nieprzewidywalny, że praca nad jednym bardzo drogim tytułem jest zbyt ryzykowna. Dlatego spółka dywersyfikuje zarówno portfel inwestycyjny, jak i gry. Ryzyko jest rozproszone na kilkanaście podmiotów i gier. Aktualnie Gaming Factory ma 17 spółek portfelowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA