REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CDA zwiększyło w 2018 r. przychody o 60 proc.

Przychody spółki wzrosły o 60 proc., a sprzedaż miesięcznych abonamentów CDA Premium poszła w górę o 82 proc. Kiedy debiut na parkiecie?
Foto: Flickr

W roku 2018 przychody CDA wyniosły blisko 28 mln zł, czyli o 60 proc. więcej niż w roku 2017. Niemal 90 proc. zysku pochodziło ze sprzedaży subskrypcji usługi CDA Premium, z której korzysta obecnie 172 tys. osób. Opłaty z tytułu licencji dla dystrybutorów filmowych i kinowych przekroczyły w minionym roku 13 mln zł. Serwis ma łatkę pirackiego, ale odcina się od tych zarzutów, podkreślając że jego model biznesowy jest całkowicie legalny i prawidłowy.

Blisko 90 proc. przychodów spółki pochodzi ze sprzedaży abonamentów sVOD, a około 9 proc. ze sprzedaży reklam. Spółka podkreśla, że niemal całkowicie zmieniła model sprzedaży reklam - zakończono współpracę z podmiotami pośredniczącymi w sprzedaży powierzchni reklamowej, postawiono na budowę od zera własnych struktur sprzedażowych oraz zaprzestano sprzedaży reklam w modelu aukcyjnym w sekcji User Generated Content.

- W 2018 poprawiliśmy wszystkie istotne wyniki, od finansowych, po liczbę abonentów i na dostępności naszej aplikacji kończąc. Konsekwentnie rozwijamy nie tylko CDA Premium, ale także Premium Free, czyli materiały pochodzące od zweryfikowanych partnerów i twórców, które dostępne są bezpłatnie dla wszystkich internautów. Z kolei kampanie reklamowe organizowane przez nasze biuro sprzedaży realizowane są z zapewnieniem gwarancji tzw. brand safety – komentuje, cytowany w komunikacie Jarosław Ćwiek, prezes spółki CDA.

Jej plany na 2019 r. zakładają pozytywne zakończenie rozmów z nowymi dystrybutorami i partnerami biznesowymi, zwiększanie zasięgu aplikacji na smart tv kolejnych producentów i marek oraz dalsze prace nad rozwojem zaplecza technologicznego i jakości obrazu.

Tymczasem inwestorzy zastanawiają się, kiedy CDA zadebiutuje na rynku NewConnect. Spółka jeszcze pod koniec 2017 r. przeprowadziła ofertę akcji (pozyskała z niej zdecydowanie mniej środków niż planowała). Zapytaliśmy CDA kiedy można spodziewać się debiutu. - Nie znam daty debiutu, to zależy od Giełdy. My dopełniliśmy wszystkich formalności, w ubiegłym roku Giełda podjęła uchwale o dopuszczeniu do obrotu, ale wszystko się przeciąga – poinformował nas Wolfgang Laskowski, rzecznik CDA.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA