Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.02.2021 05:12 Publikacja: 03.02.2021 05:12
Sławomir Halbryt, prezes Sescomu.
Foto: materiały sescom
Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w usługach Facility Management (zarządzania obiektami) dla sieci handlowych i usługowych. Pandemia koronawirusa przyczyniła się do nałożenia restrykcji w handlu w Polsce oraz większości krajów Europy. Obostrzenia utrudniły Sescomowi realizację prac technicznych, głównie poza granicami Polski, co miało negatywny wpływ na wartość przychodów, szczególnie w III kwartale roku obrotowego. Pomimo trudności przychody skonsolidowane w roku obrotowym 2019/2020 (październik–wrzesień) wyniosły 135,8 mln zł, co oznacza wzrost o 3 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 5,4 mln zł, co jest wartością zbliżoną do tej, osiągniętej w analogicznym okresie poprzedniego roku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Decyzja Ministerstwa Finansów o kapitałowym wsparciu spółek pracujących nad zaawansowanymi technologiami może ożywić najbardziej perspektywiczną część rodzimego ekosystemu start-upowego. Może. Bo, aby plan się powiódł, potrzeba więcej działań.
Mamy ambicję, żeby z każdą nową grą sięgać coraz wyżej i to dotyczy również czwartej części „Wiedźmina” – mówi Piotr Nielubowicz, CFO, członek zarządu CD Projektu.
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Zarząd informatycznej firmy ma nadzieję na sfinalizowanie kolejnego przejęcia. Płacić za nie chce akcjami, a akcjonariuszom proponuje dodatkową dywidendę.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
W bieżącym roku motorem poprawy wyników mają być rosnące segmenty przemysłowy i wojskowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas