Odbicie po bolesnej przecenie

Gry › Solidne dyskonto wobec zagranicznych konkurentów.

Aktualizacja: 14.10.2018 12:29 Publikacja: 14.10.2018 11:08

Odbicie po bolesnej przecenie

Foto: Bloomberg

Piątek był udanym dniem dla posiadaczy akcji największych studiów deweloperskich notowanych na GPW. Po południu CD Projekt i PlayWay zyskiwały ponad 5 proc., a w 11 bit studios zwyżka przekraczała 7 proc. Spółki nie podawały informacji, które mogłyby uzasadniać ten wzrost – można je raczej rozpatrywać w kategorii odreagowania po ostatniej mocnej przecenie.

Notowania CD Projektu, 11 bit studios i PlayWaya są w długoterminowym trendzie wzrostowym. Jeszcze przed spadkową korektą analitycy podkreślali, że wyceny polskich spółek nadal mają dyskonto w stosunku do zagranicznych konkurentów. Po ostatnich spadkach to dyskonto stało się jeszcze większe.

Dotyczy to również m.in. spółki Ten Square Games, czyli tegorocznego debiutanta, który właśnie pochwalił się wynikami sprzedażowymi za III kwartał. Jego przychody wyniosły ponad 35 mln zł i wzrosły czterokrotnie w ujęciu rok do roku. To przede wszystkim zasługa gry „Fishing Clas", ale zarząd podkreśla, że pozostałe tytuły w minionym kwartale również radziły sobie dobrze.

Tymczasem w Poznaniu do niedzieli trwają duże targi gier, na które wybrali się niemal wszyscy giełdowi reprezentanci branży. Temperaturę podgrzał premier Mateusz Morawiecki, zapowiadając w piątek dalsze wsparcie dla branży – chodzi m.in. o dofinansowanie dla twórców propagujących polską historię i kulturę oraz stworzenie centrum rozwoju gier. Ma ono ruszyć wiosną przyszłego roku. Szczegóły tej inwestycji na razie nie są znane.

W najbliższych miesiącach na rynek trafi wiele premier – zarówno od spółek notowanych na rynku głównym, jak i tych z NewConnect. Za kilkanaście dni zobaczymy „World War 3" The Farm 51. Jeszcze wcześniej, bo 15 października, odbędzie się premiera gry „Halls of Horror", tworzonej przez iFun4all we współpracy z Microsoftem. W piątek notowania iFun4all lekko rosły.

Na NewConnect jest już notowanych kilkunastu producentów gier. Ich akcje zazwyczaj cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów. W piątek też tak było – ponad połowę spółek z pierwszej dziesiątki firm z największym wolumenem obrotu stanowili producenci gier. Największy obrót – tradycyjnie – był na The Farm 51. Spółka ta rozważa przeniesienie notowań na rynek główny, ale w dużej mierze zależy to od tego, jak wypadnie premiera gry „World War 3". KMK

Technologie
Asseco SEE zapowiada przyspieszenie
Technologie
Shoper z mocnym wynikami. Akcje drożeją
Technologie
11 bit studios zdominowało kalendarz premier
Technologie
Drago odcina kupony od flagowej produkcji
Technologie
Woodpecker już na GPW
Technologie
CI Games opowiada o kolejnych premierach