REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Rok 2019 dla branży IT zapowiada się bardzo ciekawie

Rynek publiczny budzi się z letargu, a trendy rynkowe powinny pobudzać popyt na rozwiązania oferowane przez spółki informatyczne. Czy pomogą ich wynikom?
Foto: Adobestock

W 2019 r. światowe wydatki na IT wzrosną o ponad 3 proc., do 3,8 bln USD – wynika z danych Gartnera. Rewolucja technologiczna dzieje się na naszych oczach, choć nie przypomina tej rodem z filmów science fiction. Analizując raporty firm doradczych i rozmawiając z ekspertami, wyłoniliśmy dziesięć trendów, które będą dominować w 2019. Powinny one wspierać wyniki firm IT, ale trzeba też pamiętać o rosnącej presji na wynagrodzenia oraz coraz większej konkurencji, która bije w marże.

Cyfryzacja przyspieszy

Branża technologiczna to system naczyń połączonych, dlatego niektóre trendy na siebie nachodzą. Mowa tu m.in. o rosnącym znaczeniu technologii chmurowych, analizy big data, internecie rzeczy oraz sztucznej inteligencji. Te cztery trendy z kolei rodzą piąty – czyli rosnącą popularność rozwiązań abonamentowych, takich jak SaaS (oprogramowanie jako usługa), które są tańsze i bardziej elastyczne od tradycyjnych. Rozwiązania w tym modelu sprzedaje m.in. giełdowy LiveChat.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA